وی اس تی ، مخفف Virtual Studio Technology که به معنای تکنولوژی استودیوی مجازی بوده

دانلود وی اس تی

دانلود وی اس تی,وی اس تی,دانلود vst,فروش vst,خرید vst,خرید وی اس تی

با نام VST شهرت دارد. VSTi ها یا Virtual Studio Technology Instruments سازهای مجازی هستند که در محیط یک هاست مانند برنامـه های کیوبیس ، نوئندو غیره و یا به تنهایی در محیط ویندوز به صورت Stand Alone اجرا می شوند. همین طور وی اس تی های افکت ، جهت کار بر روی صدا ویرایش آنها مورد مصرف قرار می گیرند. VST اولین بار بوسیله شرکت Steinberg به جهان معرفی گردید که در حال حاضر محبوب ترین تکنولوژی در بین مجموعه های تولیدکننده سازها افکت های مجازی بوده و از کیفیت زیاد بالایی برخوردار است. در حال حاضر نرم افزار هایی مانند Cubase ، Nuendo ، FL Studio ، Sonar نرم افزار های زیاد دیگر از این تکنولوژی پشتیبانی می کنند.
تجربه ای ندارم. چه طور می توانم از این کالاها استفاده کنم؟

فروشگاه VstBase نرم افزار های آهنگ سازی افکت ها و سازهای مجازی (VST) را ارائه می دهد. گاهی Vst ها سینتی سایزرهای موجود در فروشگاه نیاز به هاست مناسب مانند کیوبیس سونار یا همان پروگرام های موسیقی سازی دارند. بعضی دیگر به صورت Stand Alone بوده لزومی به اجرا در هاست نداشته در محیط سیستم علت به تنهایی اجرا می شوند که جهت نوازندگی مناسب هستند . ابتدا اگر قصد رکورد ویرایش و کار بر روی صدا را دارید میبایست نرم افزار ی مناسب با نیاز به عنوان هاست تهیه و تولید بکنید . هاست ها با تذکر به نیاز سلیقه موسیقی ساز گزینش می شوند. در صورتی که تجربه ای در زمینه مصرف از این نرم افزار ها ندارید با بدست آوردن کمی تسلط با محیط آنها و آشنایی با امکاناتشان می توانید نسبت به تهیه و تولید یکی از هاست ها كار نمائید. با کمی گشت و گذار در انجمن های آهنگ ایرانی غیر ایرانی و مشاهده کلیپ های آمورشی می توانید تا حدود مناسبی با این محصولات آشنا شوید.
ملزومات نواختن سازهای مجازی چیست ؟

نوازندگان سازهای صفحه کلید دار مانند پیانو براحتی می توانند از سازهای مجازی مصرف نمایند زیرا نواختن این سازهای مجازی فقط به وسیله کیبوردها یا میدی کنترلر ها امکانپذیر است. نوازندگان سازهای دیگر که تسلط بر سازهای صفحه کلیددار ندارند می توانند با بدست آوردن کمی تسلط بر این دسته سازها ، از سازهای مجازی در سیسـتم علت استفاده نمایند. در کل برای نواختن سازهای مجازی ، نیاز به MIDI Controller یا Keyboard است . به اضافه این می بایست توجه داشت مصرف از وی اس تی ها نیازمند کارت ولوم مناسب و میزان مناسبی حافظه رم است . کارت صداها بر طبـق قدرت پردازش صدا دسته بندی می شوند و قابلیت ASIO که در کارت صداها وجود دارد و رابط بین کارت صدا و نرم افزار است باعث رفع تاخیر بین کارت صدا و میدی کنترلر یا به طور کل تنظیم Buffer Size می شود . این درایور نقش پل ارتباطی مستقیم را ایفا می نماید در نواختن سازهای مجازی توسط میدی کنترلر ، تاخیر به وجود آمده در حالت معمولی را از بین می برد. در کارت صداهای معمولی می توان از درایور Asio4All مصرف نمود که می تواند تا میزان توان کارت صدا این تاخیر را از بین ببرد. همچنین گاهی از وی اس تی آی ها به دلیل اندازه بالایشان میزان بسیاری از حافظه رم سیسـتم شما را اشغال خواهند کرد. برای دستیابی به با کیفیت ترین حالت جهت مصرف روان تر ، سریع تر و در کل استفاده بی دردسر از Vst ها استفاده از کارت ولوم پیشرفته سیـستم علت 64 بیتی ، و رم حداقل 6 گیگابایت توصیه می شود.
سفارش به دستم رسیده حاوی فایـل نصب یا اجرایی نیست. چه طور استفاده کنم ؟

احتمـا ل دارد محصولی که سفارش دادید تحت سمپلرها قابل اجرا باشد یا به صورت Wav یا اکسپنشن بوده یا مختص نرم افزار ی ویِژگزینشه باشد. کالاها ی که تحت سمپلرها اجرا می شوند نیازی به نصب ندارند تنها باید آنها را در سمپلر مورد نیاز ADD LIBRARY با به صورت دستی لود نمود. منظور از سمپلرها , KONTAKT , Engine و غیره است . جهت اجرای بانک این سمپلرها می بایست سمپل ها را در آنها لود نمائید. روش مربوط به هرکدام از سمپلرها در محصولی که سفارش داده اید موجود است. چنانچه محصول خریداری شده شما اکسپنشن است ، باید فایـل ها را طبق روش فارسی موجود در محصول ، در پوشه مربوطه کپی نمائید.
در اضافه کردن بانک به KONTAKT با پیام No library found مواجه می شوم. علت چیست؟

گاهی از کالاها تحت کانتکت قابلیت ADD LIBRARY ندارند می بایست به صورت دستی دز تب FILES اجرا گردند. جهت اجرای دستی باید از تب نام برده شده به پوشه اصلی محصول رفته و از پوشه اصلی یا از پوشه Instruments بانک ها را لود نمائید. ما همچنان سعی کرده ایم به طور اختصاصی جهت برخی از کالاها تحت کانتکت که قابلیت ADD LIBRARY را ندارند این قابلیت را ایجاد کنیم. در صورتی که محصول خریداری شده شما این قابلیت را ندارد می توانید هر از چندبعضی با مراجعه به صفحه همان محصول در فروشگاه از اضافه شدن این قابلیت به محصول آگاه شوید و به طور رایگان آنرا دریافت نمائید.
در زمان لود بانک کانتکت با پیام زیر مواجه می شوم ؟ علت راه حل چیست ؟
"This Patch is encrypted and cannot be loaded unless the respective library registered properly"

علت این مساله ، قدیمی بودن ورژن کانتکت شما است . جهت رفع این مساله می بایست کانتکت فعلی را از سیستم خود "حذف نصب" بکنید ورژن جدید را نصب نمائید. همین طور اگر فایل آپدیت کانتکت جدید را در اختیار دارید بدون نیاز به حذف بانک موجود در سیستم می توانید آپدیت را نصب بکنید تا به صورت اتوماتیک ورژن سمپلر شما ارتقاء یابد. بعد از نصب ورژن جدید بار محصول مورد نظر را از کانتکت حذف مجددا ADD نمائید. نصب مجدد یا آپدیت کانتکت باعث از بین رفتن بانک محصولات ی که از قبل در آن داشته اید نخواهد شد. توجه نمائید چنانچه آپدیت نصب بکنید دیگر از Control Panel ویندوز قادر به Uninstall سمپلر Kontakt نخواهید بود و بایستی به صورت دستی از سیـستم ( حاوی فولدرها و رجیستری ویندوز ) حذف نمائید که نیاز به دانش کافی دارد. چنانچه به این کار آشنا نیستید حتمـا از کارشناس روش ی بگیرید تا به ویندوز شما آسیب ای وارد نشود.

همچنین پیام خطای زیر نیز به همین دلیل است :
"This patch is corrupt and cannot be loaded"
روش نصب VST PLUGIN ها در هاست چگونه است ؟

روش نصب در نرم افزار های گوناگون

Fl Studio

در برنامـه اف ال مسیر زیر را دنبال بکنید :

ابتدا فایل .dll وی اس تی باید در پوشه Vstplugins پروگرام اف ال که در محل نصب نرم افزار قرار دارد قرار گیرد. در زمان نصب وی اس تی ها ، مکان نصب VstPlugin ها از شما پرسیده می شود. در صورتی که می خواهید در نرم افزار اف ال از آن مصرف بکنید باید مسیر را به پوشه VstPlugins اف ال تغییر دهید تا dll در آنجا قرار گیرد.

سربرگ Channel / Add One / More .. پس Refresh را کلیک بکنید . نام های قرمز وی اس تی های نو هستند که جهت استفاده از آنها تیک کنار آنرا می بایست روشن بکنید .

Nuendo - Cubase :

سربرگ Devices / Plug-in information

پس VST 2x plug-in paths باز بکنید مسیر نصب وی اس تی ها را ADD نمائید و OK بکنید . پس بر روی UPDATE کلیک بکنید .

مسیر پیش فرض وی اس تی های کیوبیس و نوئندو پوشه زیر است که برای راختی می توانید وی اس تی های خود را در این فولدر نصب نمائید تا نیازی به اضافه کردن دستی آنها نباشد.

C:ProgramFiles (x86) Steinberg VstPlugins

Sonar

سربرگ Edit > Preferences > File - VST Settings.

پس زیر VST Scan Folder(s), روی ADD کلیک بکنید و پوشه مربوط به وی اس تی را اضافه نمائید.

پوشه وی اس تی های سونار با توجه به 32 بیت یا 64 بودن برنامـه :

Sonar's 32Bit VST plugins get installed to

C:Program Files (x86)CakewalkVstPlugins


* Sonar's 64Bit VST plugins get installed to

C:Program FilesCakewalkVstPlugins


* Third-party 32Bit VST plugins get installed to

C:Program Files (x86)VstPlugins


* Third-party 64Bit VST plugins get installed to

C:Program FilesVstPlugins

َAdobe Audition

سربرگ Effects > Audio Plug-in Manager

در بخش VST Plug-in Folders بر روی ADD برای معین کردن مسیر دستی پلاگین که می خواهید اسکن شود کلیک بکنید .پلاگین هایی که می خواهید در Audition استفاده نمائید را انتخاب OK بکنید .