آموزش رابطه جنسی


فانتزی جنسی به مفهوم چه؟ در زنان بیشتر است یا مردان؟


فانتزی جنسی به اعمال و رفتاری گفته می ­شود كه، درمورد رابطه جنسی در ذهن افراد شكل می گیرد. این اعمال رفتار بیشتر جنبه روحی دارد. در علم سکسولوژی به فانتزی ­های جنسی، فیتیش می­ گویند که، در هر شخص به شکلی دیده می شود. مفهوم ساده­ ترش می­ شود، اندیشه اتی که مردان و بانوان را تحریک می­ نماید تا در رابطه­ جنسی آنها را به کار بگیرند.برخی از خانم ­ها از اندیشه ات فانتزی که همسرشان نسبت به موارد مختلف دارند، گله می­ کنند، اما این اندیشه ات تا آنجا که به کسی ضربه­ ای وارد نکند، مشکلی ندارد. دکتر شیخ الاسلامی شرح ات و تعاریفی در این خصوص دارد که، در ادامه آنها را می­ خوانید.

اینکه مردی فانتزی جنسی داشته باشد، چیز بدی است؟

داشتن فانتری­ های جنسی چیز غیر طبیعی عجیبی نیست هر كسی می تواند فانتزی جنسی داشته باشد. برخی وقتها اوقات تصورات فانتزی­ایی در ذهن اشویِژگزینشه وجود دارد که جهت خودشان و اطرافیان­ شان خطرآفرین است، در این موارد می­ شود با مداخله­ پزشکی و روانشناسی این موارد را حل کرد، ولی هر فانتزی به نوبه­ خودش مساله آفرین نیست. همچنین ، این مسئله تنها مختص به مردها نیست، گاهی از زنان هم فانتزی­ های جنسی دارند.


چطور می­ شود این فانتزی­ ها را بیان کرد تا مشکلی پیش نیاید؟ اگر همسرمان بفهمد چه فانتزی‌هایی داریم چه حس ی پیدا می‌کند؟

لزومی ندارد این موارد را با همسرمان در بین بگذاریم، این تصورات در ذهن خودمان است نمود بیرونی ندارد که ضروری باشد برای فردی توضیح ش بدهیم بگوییم الان در سرمان چه می ­گذرد. می ­توانیم آنها را در سر خودمان نگه داریم و به واسطه­ اش از رابطه­ ای که داریم لذت ببریم. گاهی وقتها اوقات در رابطه­ جنسی بهتر است دیوار حیا را کوتاه کنیم درباره ­ رابطه ­مان حرف بزنیم. این کار شاید به رابطه­ جنسی ما در مواقعی کمک کند. اگر هم همسری متوجه ­ این فانتزی­ ها شد، نباید فکر نماید همسرش به فساد افتاده یا از زندگی جنسی ­شان ناراضی است و موارد ی از این دست.


چرا برخی افراد از تصورات فانتزی‌های جنسی بیشتر لذت می‌برند تا رابطه­ واقعی؟

اینطور نیست که آنها از فانتزی شان لذت می­ برند رابطه­­ جنسی ­شان اصلا برای ­شان با اهمیت نیست. برعکس، آنها جهت تحریک بیشتر و لذت مضاعف بردن از رابطه­ جنسی­شان این فانتزی­ ها را در سر می­ پرورانند.