چطور موتور جست‌وجوی گـوگل را جایگزین بینگ در مایکروسافت Edge بکنید

شرکت مایکروسافت دو دسته نرم‌افزار‌ اختصاصی منتسب به خود دارد؛ دسته اول نرم‌افزار‌های فوق‌العاده‌ای هستند که بسته کاربردی آفیس را می‌توان جزو آن‌ها دانست اما دسته دوم نرم‌افزار‌های بی‌مصرفی می باشند که مرورگر Internet Explorer نمونه بارزی از آن‌هاست; سرعت بسیار پایین، رابط کاربری بیش از اندازه ساده و عدم وجود امکاناتی که در رقبایی مانند کروم و موزیلا فایرفاکس دیده می‌شود از عبارت نقاط ضعف این مرورگر بودند که بالاخره بعد از سال‌ها تلاش ورژن اصلاح شده آن با نام Edge Browser در اختیار کاربران قرار گرفت. این برنامه که به عنوان مرورگر پیش‌فرض در ویندوز ۱۰ قرار گرفته بسیاری از مسائل Explorer را برطرف کرده ولی همچنان سعی دارد موتور جست‌و‌جوی بینگ را به خورد کاربران دهد که بینگ از عبارت کالاها بی‌مصرف مایکروسافت محسوب می‌شود! این موتور جست‌و‌جو که بوسیله استیو بالمر مدیر مشهور مایکروسافت برای اولین‌بار در سال ۲۰۰۹ رونمایی و در اختیار کاربران قرار گرفت هیچ‌گاه نتوانست خوب یت گوگل را تجربه نماید که به همین دلیل در این آموزش قصد داریم شیوه جایگزین‌کردن بینگ در مایکروسافت Edge با موتور جست‌و‌جوی دلخواه را به شما آموزش دهیم؛ تا انتها با آی‌تی‌پورت همراه باشید.


کاهش پینگ
ا
ین روش تنها برای کاربرانی است که قصد استفاده از مرورگر Edge را دارند و صرفا از موتور بینگ ناراضی هستند : در صورتی که مرورگر پیش‌فرض شما کروم یا فایرفاکس است نیازی به مطالعه این روش نخواهید داشت.

بینگ در مایکروسافت Edge

ابتدا وارد مرورگر Edge شده موتور جست‌و‌جوی دلخواه به عنوان مثال Google.com را وارد آدرس‌بار بکنید ; همان‌طور که در عکس مشاهده می‌کنید روی آیکون More Actions در Title Bar یا نوار عنوان مرورگر کلیک کرده و مورد Settings را گزینش بکنید . اکنون وارد مورد Advanced Settings شده، روی سری ی که جمله Search in address bar with نوشته شده کلیک بکنید تا منوی چند گزینه‌ای باز شود و پس مورد Add New را به منظور اضافه کردن موتور جست‌و‌جوی جدید انتخاب بکنید .


win10-edge-se

در صفحه بازشده، موتور‌ جست‌و‌جوی دلخواه را گزینش کرده پس روی مورد Add as default کلیک بکنید . همان‌طور که دو مورد پایین‌تر از Add As Default‌ را مشاهده می‌کنید جمله Remove نوشته شده که طبعا باید قادر به حذف موتورهای جست‌و‌جوی قبلی باشید ولی نکته جذاب اینجاست که مایکروسافت به کاربر اجازه نمی‌دهد موتور بینگ را حذف نماید زیرا این مورد جزو محصولات اختصاصی مایکروسافت بوده باید تا ابد در سیـستم شما داشته باشد! نکته جالب دیگر این است که کاربر قادر به مخفی کردن Location و مکان از دست گوگل نخواهد بود و حتی چنانچه بخش Location services را خاموش بکنید ، باز هم چنین اتفاقی نخواهد افتاد; بدین ترتیب گـوگل با توجه به محل شما پسوند UK یا RU و یا هر کشور دیگری که در آن حضـور دارید را به خواهد چسباند و نتایج جست‌و‌جوی مکانی را نسبت به نتایج جهان ی که توسط Google.com بدون پسوند ثبت می‌شود در اولویت قرار خواهد داد!